Kurs dla kleryków

Kurs dla kleryków (6-9 IX 2021) – Chrześcijaństwo w epoce „Wielkiego Resetu”

350,00 
Wyczyść

Opis

Chrześcijaństwo w epoce „Wielkiego Resetu”

Od ponad roku jesteśmy świadkami głębokich i gwałtownych zmian ogarniających kluczowe obszary życia ludzkiego. Pandemia wywołała lub bardzo przyspieszyła procesy, których kierunek trudno dziś przewidzieć. Kryzys sanitarny stał się okazją do prób wcielenia w życie różnych projektów społecznych i gospodarczych, za którymi często stoją ideologie odległe od chrześcijańskiej wizji człowieka. Dochodzi do wybuchów społecznych, które w Polsce przejawiły się w protestach proaborcyjnych, gdzie antyklerykalna agresja osiągnęła nieznane wcześniej rozmiary. To wielkie wyzwania dla Kościoła, do których już powinniśmy się przygotowywać, na pierwszym miejscu próbując zrozumieć naturę tych przemian. Będzie to temat tegorocznego kursu formacyjno-wypoczynkowego dla kleryków diecezjalnych. Zaprosimy na nie ekspertów od gospodarki, życia społecznego, mających chrześcijańskie spojrzenie na rzeczywistość.

 

Kurs formacyjno-wypoczynkowy odbędzie się w ośrodku Dworek (60 km na wschód od Warszawy), w dniach od 6 września (godz. 16.00) do 9 września ( godz. 15.00). W programie dnia przewiduje się Mszę św., wspólną modlitwę, rozważania; w planie kursu jest krótki dzień skupienia. Oprócz spotkań z zaproszonymi gośćmi, wykładów i warsztatów będzie czas na sport (futbol, siatkówka, ping-pong, krokiet, rowery, bule), dlatego warto zabrać ze sobą stroje sportowe. Nie trzeba przywozić śpiworów, ręczników itp.

 

Opiekę duszpasterską zapewnia Stowarzyszenie Kapłańskie Świętego Krzyża, ściśle związane z prałaturą personalną Opus Dei. Uczestnictwo w kursie w żaden sposób nie powinno kolidować z obowiązkami wynikającymi z bycia alumnem seminarium. Prosimy o powiadomienie przełożonych uczestnictwie w kursie. Kurs odbędzie się, o ile zgodnie z przepisami sanitarnymi, ośrodki rekolekcyjne będą otwarte. W ośrodku są zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego.

Koszt kursu wynosi 350 zł.

W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość uzyskania zniżki.
Informacje: kurs.klerycy@gmail.com
Telefon: 784-462-496 (ks. Michał Kwitliński)

Menu